Anasayfa / Gündem / 15 Karne Tatilinde Neler Yapılmalı?

15 Karne Tatilinde Neler Yapılmalı?

1 Ocak 2017 yeni yıla girmemizle birlikte okulların 15 günlük yarıyıl tatiline girmesine çok kısa bir süre kaldı. Çocuklar sevinçlerini yaşamaya tatilde ne yapacaklarını düşünmeye, hazırlanmaya şimdiden başladı.

Çocuklar hafta içi her gün sabahın erken saatlerinde kalkıp karanlıkta hazırlanıp okula gitmekten bunalmış bir şekilde oldukları için karne gününü sevinç ile beklemekteler. Peki yarıyıl tatilinde çocuklar ne yapmalı? Velilere her zaman olduğu gibi  bu durumda da büyük sorumluluk düşüyor.

k_20112708_1415032483karne-imagecopyrighter

Yarıyıl tatilinde neler yapılmalı?

Bol Bol Kitap Okusunlar: Çocuklar okul içinde kimi zaman istemedikleri kitapları okumak zorunda kalıp daha sonradan kitap okumaktan sıkılmış, kitap okumak istemiyor olabilirler. Bu durumda size büyük bir iş düşüyor, çocuğunuzu alıp kütüphanelere gidin onun ilgisini çekebilecek ona bir şeyler katabilecek kitapları seçmeye özen gösterin hatta çocuğunuzu kitap okumaya teşvik etmek için sizde kendinize kitap alıp evinizde çocuğunuz ile birlikte kitap okumaya özen gösterin.

Karne Üzerindeki Zayıf Notların Sebebini Araştırın: Çocuğunuza bu konuda tepki göstermek ona kızmak yerine bu konunun üzerine düşüp en temelinden gelen sorunu bulmaya çalışın. Hangi konuda eksik olduğunu çözün bu yöntem çocuğunuza faydalı olacaktır.

Eğlenceli Faaliyetlere Katılmasına İmkan Sağlayın: Çocuklar aylar boyunca okulda oldukları için kendilerini eğlenceli bir ortamda bulmaları onları mutlu edecektir. Çocuklarınızı basketbol, voleybol, tenis, tiyatro alanlarında bir şeyler yapmaya teşvik edin.

Bilgisayar ve Televizyonda Zaman Öldürmesine İzin Vermeyin: Günümüzde televizyon, bilgisayar ortamı büyük küçük herkes için çok zararlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Bu durumdan çocuklarınızı uzak tutun. Televizyon, bilgisayar karşısında kalmasına belirli saatler içerisinde durmasına özen gösterin. Çocuğun psikolojisini bozacak ruh sağlığını tetikleyecek program oyun ve sitelerden uzak tutun.

Ders Çalışma Saatleri Belirleyin: Okuldan yeni çıktıkları için  çok fazla ders çalışmak istemeyeceklerdir. Çocuğunuza ders çalışmayı sevdirin, günlük olarak bir çalışma saati belirleyip bu program doğrultusunda günlük belirli saatlerde ders çalışmasını sağlayın.

 

Hakkımda admin

İlginizi Çekebilir

Putin’den A.B.D.’ye Alenen Uyarı!

Rusya’nın Devlet Başkanı Putin, Oliver Stone’un yapımını üstlendiği 4 bölümden oluşan “The Putin Interviews” isimli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com