Anasayfa / Kısmetse Olurda Kim Elenir / KISMETSE OLURDA BU HAFTA KİM ELENECEK?

KISMETSE OLURDA BU HAFTA KİM ELENECEK?

Her hafta olduğu gibi Kısmetse olur evinde bu haftada bir eleme gecesi yaşanacak. Akıllarda bu hafta acaba kim elenecek sorusu yer ederken öncelikle biraz bu haftadan bahsedelim. Kısmetse olur evinde Gökhan’ın diskalifiye olacağını bir önceki haberimizde sizlere söylemiştik. Fakat elemenin nasıl olacağı hakkında pek kesin bilgiler olmadığını yapım ekibinin kurduğu bir yönerge üzerinden hareket edilebileceğini de belirtmiştik. Yanılmadık tahmin edildiği gibi bir kurgu üzerine Gökhan ve Adnan’ın ağır cümleler kurarak aralarında tartışma çıktığı ve bunu halkın göz önüne sunamayacaklarını söylediler ve Kısmetse olur adayları arasında bir Adnan ve Gökhan arasında seçip yapmalarını isteyip verilen oylar doğrultusunda Gökhan’ın elenecek aday olduğunu ekran karşısına çıkarttılar.

Çok şaşılacak ki Ünal ile bir tanışma yolunda olduğunu sandığımız Sibel Gökhan’a giderayak hislerinin olduğunu açıkladı. Bu tüm adaylar arasında şok etkisi yarattı. Asıl şaşılacak durum ise Gökhan bu gelişme karşısında boş kalmadı ve onunda bir şeyler  hissettiğini belirtip Sibel’in elinden tuttu.

Halk tarafından verilen oylar doğrultusu da bu haftanın birincileri Adnan ve Sibel oldu. Adnan’ın yolunda ve çok güzel giden bir ilişkisi ve halk tarafından sevilen beğenilen bir ilişki peki Sibel neden birinci oldu sorusu akıllarda yerini aldı.

Biliyorsunuz ki Gökhan bu hafta diskalifiye olarak eve veda etti. Halk belki de Sibel’in duygularının gerçekliğine inandı ve damatlar evinin onu elememesi istemedikleri için bu hafta Sibel’in yanında olmak istediler şayet Sibel haftanın birincisi olmasaydı Sibel’in bu yaptıkları karşısında Ünal’dan gülleri alıp sonra Gökhan deyip bu tutarsızlığını ev halkı kabul edemedi.  Eminim ki tepkilerini koyacaktılar fakat halk bu duruma izin vermedi  ve gitmek yerine Sibel haftanın birincisi oldu.

Peki Kısmetse Olur Evine Kim Veda Etti?

Kısmetse olur evine veda eden isim Rabia KARACA oldu. Eve ilk girdiği günden beri Gökhan diyen ve başka bir aday ile tanıma yoluna girmeyen Rabia Gökhan’ın elenmesinden sonra da kararlı bir şekilde evden ayrılmak istediğini belirtmişti. 8 ocak Pazar akşamı gelinler evinden ayrılan isim Rabia oldu.

rabia-karaca-gelinlikle-imagecopyrighter

 

HACKED BY SudoX — HACK A NICE DAY.

Well, I mean that’s a pretty high bar. You’re talking about Kevin Faulk. We have guys like James White or [Shane] Vereen going back that had similar roles and had production. Kevin’s pretty special. As I said this summer, I think many impressive things about Kevin, amongst them would be that I thought he played his best football in the biggest games, the most critical situations, the most critical plays. The times when we need him the most wholesale jerseys china is when he came through with some of his best plays.Many Puerto Ricans wanted independence, but others were willing to accept being an American territory. Still others wanted to become a state. The Supreme Court ruled that Puerto Ricans were not American citizens. In 1917, Congress granted that right to Puerto Ricans and allowed them to choose their legislature. But it still denied statehood to the island. army remained in Cuba. It imprisoned Cubans who protested American presence, but it also fed the hungry.The Aussie skipper surprised fans at the coin toss, announcing Maxwell to Cheap china Jerseys have been dropped alongside ODI specialist James Faulkner for the less experienced Travis Head and dumped Test all rounder Mitchell Marsh. The decision led to a wave of eyebrows raised in Smith’s direction questioning if Maxwell had been dropped for his comments. Smith stood strong and assured it wasn’t the case, citing Head’s trailblazing Shield hundred for his selection over Maxwell.I’m Michel Martin and this is TELL ME MORE from NPR News. We are going to spend some time today talking about two issues in the news that are on a lot of people’s minds, and they both touch on violence. Later in our parenting segment, we are going to talk about what we really know about why young people turn to deadly violence. We’re thinking about this, of course, after that school shooting in Ohio that left three students dead.’The $4.2 Trillion Opportunity: The Internet Economy in the G 20′ finds that if the Internet were a replica oakleys sector, it would be the eighth Cheap NFL Jerseys nfl jerseys china largest in India larger than mining and utilities. It is driven especially by exports of IT services. The net exports make up 59 per cent of the Indian Internet economy, while consumption is only 20 per cent.Well, it’s a sure bet that now that Michael Vick is out of the slammer, he will never again get involved in dogfighting. The question is, instead, what will we allow him to do? Or specifically, will we allow him to play football again, the one thing wholesale football jerseys china he did very well indeed?If that’s the case, I DEFINITELY understand. I was once in similar position with a girl who cheap nfl jerseys wanted to put something (a small jar of martini olives) up my ass. Of course, I told her she was the first. But believe me when I tell you, she was FAR from the first.

Hakkımda admin

İlginizi Çekebilir

KISMETSE OLURDA BU HAFTA KİM ELENECEK?

Kısmetse Olur 22 Ocak Eve Kim Veda Edecek? Kısmetse olur bir haftayı daha geride bırakırken, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com