Anasayfa / Sağlık&Yaşam / Sabah bulantısına ne iyi gelir?

Sabah bulantısına ne iyi gelir?

Sabah uyanınca bulantıyla karşılaşmanız normal olarak karşılansa da bazı yöntemlerle bunun önüne geçebilirsiniz.Sabah bulantılarının genelde kötü yanı tüm günü etkilemeleridir.Özellikle hamile bayanlarda sabah uyanınca sık karşılaşılan rahatsızlık hissi veren bir sorundur.Bizde sizler için bunları önlemenize yardımcı olabilecek bazı ipuçlarını bir araya getirdik.

1-) Yattığınız yatağın yanında yağsız hafif yiyecekler bulundurun!

Tam tahıllı krakerler, bisküvi gibi hafif atıştırmalıkları yatağınızın yanında bulundurun. Uyanır uyanmaz ufak bir parça yiyerek mide bulantısını bir süreliğine erteleyebilirsiniz.Midenizde acı su diye tabir edilen suyu bu şekilde kontrol altına alabilirsiniz.

2-) Bol miktarda su tüketin!

Kustuktan sonra vücudunuz büyük ölçüde sıvı kaybedecektir. Bu nedenle gün içinde gerektiği kadar su içmeyi ihmal etmeyin. Bu sizi daha iyi hissettirecek, cildiniz susuz kalmayacaktır.Ayrıca susuzluk sizin bağışıklığınız da zayıflamaya yol açarak sizi hasta ve halsiz hissetmeye daha fazla itecektir.

3-)Sıcak yemeklerden mümkün olduğunca uzak durun!

Sabah bulantısı olduğunda, soğuk veya oda sıcaklığındaki yiyecekleri tüketmeniz önerilir. Sıcak yiyeceklerin soğuk yiyeceklere göre daha ağır kokusu olduğundan mide bulantısını tetikler.

4-)Tetikleyen şeylerden mümkün mertebe uzak durun!

Sabah bulantısında, bazı belli kokular sizi yemekten daha kötü hissettirir. Bunun farkında olun ve en çok mide bulandıran şeyi tespit edin. Bu çok sevdiğiniz parfümünüz de olabilir, patlamış mısır gibi bir yiyeceğin kokusu da hatta ve hatta bu odanın rutubetli olmasından bile kaynaklanabilir.

5-)Zencefil tüketin!

Zencefilin mide yatıştırıcı güçlü bir etkisi vardır. Hastayken mutlaka mutfakta olması gereken zencefilin, sabah bulantısına da iyi geldiği daha önce deneyenler tarafından görülmüştür.

 

Hakkımda admin

İlginizi Çekebilir

SİNÜZİTE NE İYİ GELİR?

Yaşayanın anlayabileceği bir hastalık olan sinüzit bir çok insanda bulunup iltihaplaşma sonucu oluşan insanlar üzerinde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com